Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny we Wrocławiu

Problem z załącznikami

Postępowanie w przypadku problemów z pobraniem załączników ze strony

 

W związku z tym, że twórcy przeglądarek internetowych regularnie wprowadzają poprawki w formie aktualizacji, które poprawiają bezpieczeństwo korzystania ze stron internetowych,  pojawiły się problemy z pobraniem niektórych załączników.  Często te zabezpieczenia są wprowadzane trochę „na wyrost”,  uniemożliwiając użytkownikowi podjęcie samodzielnej decyzji.

  1. Jeżeli macie Państwo problem z pobraniem załączników z naszej strony najprostszym rozwiązaniem jest zainstalowanie i korzystanie z przeglądarki Firefox, która nie stwarza problemów przy pobieraniu załączników. 

 

  1. Jeżeli korzystacie Państwo z przeglądarki Google Chrome i nie chcecie instalować Firefoxa, trzeba wprowadzić drobne zmiany które są przedstawione poniżej.

W tym celu otwieramy przeglądarkę i klikamy w miejsce trzech kropek aby pojawiło się menu z różnymi opcjami jak na rysunku powyżej.  Z opcji wybieramy „Ustawienia”.

 

 

W ustawieniach klikamy na „Prywatność i bezpieczeństwo” a następnie „Ustawienia witryn”.

Następnie klikamy w „Dodatkowe ustawienia treści” (jak powyżej).

 

Wybieramy opcję „Treść niezabezpieczona”

 

W sekcji „Zezwalaj”  dodajemy stronę wif.wroclaw.pl

        Dla Google Chrome to wszystko.

  1. Jeżeli korzystacie Państwo z przeglądarki Microsoft Edge, po próbie pobrania załącznika pojawi się następujący komunikat:

 

„Nie można bezpiecznie pobrać pliku”.  W celu pobrania tego pliku klikamy prawym przyciskiem myszy na tym komunikacie i wybieramy opcję „Zachowaj”

Następnie potwierdzamy „Zachowaj mimo to”.

do góry